Olympic logo
Olympic Home
 
Home > Results > University Relay 2002

Event results

University Relay, Mackays Crossing Saturday, 4 May 2002

(Full results no longer available)

Results

  Dynamic View   Individual Result Search

Jump to division ::[Senior Men | Senior Women | Junior Men]::

Senior Men


1

Valleys United

0:51:27

2

Scottish

0:53:58

3

Olympic A

0:54:06
Lap Name Lap Time Club place Grade Elapsed time
1 Michael Wakelin 12:57 1 SM 0:12:57
2 Hayden Prosser 13:11 2 SM 0:26:08
3 Chris Jordan 13:47 4 SM 0:39:55
4 Barry Prosser 14:11 6 MM 0:54:06

12

Olympic B (18th overall)

1:03:57
Lap Name Lap Time Club place Grade Elapsed time
1 Kevin White 16:35 21 MM 0:16:35
2 Miles Denton 16:34 20 JM 0:33:09
3 Mike Rodden 15:13 9 MM 0:48:22
4 Chris Mahoney 15:35 11 SM 1:03:57

17

Olympic G (33rd overall)

1:09:50
Lap Name Lap Time Club place Grade Elapsed time
1 Luke Ellis 15:24 10 SM 0:15:24
2 Miles Coverdale 17:26 25 SM 0:32:50
3 Steve Tait 15:41 12 SM 0:48:31
4 Lucy Ellery 21:19 48 SW 1:09:50
Lynn Broad 26:16 51 MW

25

Olympic E (47th overall)

1:15:04
Lap Name Lap Time Club place Grade Elapsed time
1 Mike Binkhorst 17:38 27 MM 0:17:38
2 Derek Locke 19:05 35 MM 0:36:43
3 Harold Alcock 20:19 45 MM 0:57:02
4 Chris Ward 18:02 30 MM 1:15:04

26

Olympic C (48th overall)

1:15:16
Lap Name Lap Time Club place Grade Elapsed time
1 Ken Ritchie 19:23 38 MM 0:19:23
2 Tom McClurg 18:13 34 MM 0:37:36
3 Owen Lenihan 17:24 23 MM 0:55:00
4 Tim Dravitski 20:16 44 MM 1:15:16

30

Olympic D (57th overall)

1:19:15
Lap Name Lap Time Club place Grade Elapsed time
1 Dave McIlwraith 17:05 22 MM 0:17:05
2 Brian Rusbridge 17:33 26 MM 0:34:38
3 Peter Hanson 24:54 50 MM 0:59:32
4 Paul Smith 19:43 41 MM 1:19:15

31

Open Men F (62nd overall)

1:25:40
Lap Name Lap Time Club place Grade Elapsed time
1 Rob Archibald 18:11 33 MM 0:18:11
2 Damian Trewern 19:53 42 SM 0:38:04
3 Brian Watson 21:04 46 MM 0:59:08
4 Jean Skilton 26:32 52 MW 1:25:40

Senior Women


1

Wellington (14th overall)

1:01:30

2

Open Women A (23rd overall)

1:05:39
Lap Name Lap Time Club place Grade Elapsed time
1 Jane Nalder 15:48 15 JW 0:15:48
2 Moana Burt 15:41 13 SW 0:31:29
3 Paige Edgar 18:03 31 JW 0:49:32
4 Dana Hastie 16:07 17 JW 1:05:39

3

Valleys United (29th overall)

1:08:08

10

Open Women B (64th overall)

1:27:36
Lap Name Lap Time Club place Grade Elapsed time
1 Marilyn Daly 19:39 40 MW 0:19:39
2 Esther Martin 20:10 43 SW 0:39:49
3 Paula Jordan 26:41 53 MW 1:06:30
4 Barbara Prosser 21:06 47 MW 1:27:36

Junior Men


1

Jnr Men U20 A (5th overall)

0:56:55
Lap Name Lap Time Club place Grade Elapsed time
1 Lyndon McGaughran 13:48 5 JM 0:13:48
2 Sam Mallard 14:47 7 JM 0:28:35
3 Anthony Thomson 14:53 8 JM 0:43:28
4 Matthew Prosser 13:27 3 JM 0:56:55

2

Valleys United (7th overall)

0:57:49

3

Wellington Harriers (12th overall) 59:24

0:59:24

5

Jnr Men U20 B (20th overall)

1:03:58
Lap Name Lap Time Club place Grade Elapsed time
1 Jamie Robertson 16:11 18 JM 0:16:11
2 Alistair Mallard 16:13 19 JM 0:32:24
3 Daniel Robertson 15:43 14 JM 0:48:07
4 Matt Parker 15:51 16 JM 1:03:58

6

Jnr Men U20 D

1:14:46
Lap Name Lap Time Club place Grade Elapsed time
1 Chris Blackford 18:07 32 JM 0:18:07
2 Cole Skilton 19:30 39 JM 0:37:37
3 Amy Best 19:09 37 JW 0:56:46
4 Anthony Gardner 18:00 29 JM 1:14:46

8

Jnr Men U20 C (46th overall)

1:17:02
Lap Name Lap Time Club place Grade Elapsed time
1 Andrew Whiteford 17:54 28 JM 0:17:54
2 Lachlan Rusbridge 17:24 24 JM 0:35:18
3 Claire Fraser 19:06 36 JW 0:54:24
4 Scott Rusbridge 22:38 49 JM 1:17:02