Olympic logo
Olympic Home
 
Home > Results > University Relay 2004

Event results

University Relay, QEII Park, McKays Crossing Saturday, 1 May 2004
Updated 25 Mar 2013.

Olympic results:

  • Open Team, 1st overall
  • 7th team, 1st Masters Men?
  • Men 19 and under, 2nd
  • Open Women, 5th
  • Open Women, 9th

::[Official results]::

Results

  Dynamic View   Individual Result Search

Jump to division ::[Senior Men | Senior Women | Junior Men | Under 16 Mixed]::

Senior Men

Place Name Club/Team Time
1 Open Men A O1 50:01
1 Matthew Prosser O1 12:19
1 Matthew Singleton O1 12:54
1 Brendon Blacklaws O1 12:51
1 Mike Wakelin O1 11:57
2 Open Men B O2 55:09
2 Mark Handley O2 13:27
2 Glen Boyle O2 13:48
2 Ged Brent O2 13:50
2 Dave Murgatroyd O2 14:04
3 Missing Mens Team O13 56:03
3 Mike Waterman O13 13:00
3 Mark Anderson O13 14:05
3 Toby Beaglehole O13 14:38
3 Kevin Pugh O13 14:20
5 Open Men F O9 01:02:04
5 Chris Martin O9 16:37
5 Patric Lane O9 14:54
5 Jim Williams O9 15:13
5 Nick Julian O9 15:20
6 Open Men D O7 01:03:07
6 Gary Dick O7 14:46
6 Joel Speakman O7 15:25
6 Hayden Richards O7 15:36
6 Brian Rusbridge O7 17:20
7 Open Men E O8 04:24
7 Craig Walker O8 14:47
7 Tim Dravitski O8 17:28
7 Lachlan Rusbridge O8 15:19
7 Mike Binkhorst O8 16:50
8 Open Men H O11 01:05:06
8 Kevin Crowley O11 15:10
8 Bryan Edwards O11 17:35
8 Anthony Gardner O11 16:33
8 Kevin Wilson O11 15:48
9 Open Men C O6 01:05:28
9 Gordon Blacklaws O6 14:29
9 Alex Royfee O6 18:08
9 Kevin White O6 15:53
9 Phil Early O6 16:58
10 Open Men G O10 01:08:04
10 Lyall Prestidge O10 17:22
10 Michael Royfee O10 16:22
10 Johan van der Schyff O10 17:13
10 Dave McIlwraith O10 17:07
12 Open Men I O12 01:15:13
12 Mike Rodden O12 15:47
12 Ethan Kurukaanga O12 17:38
12 Scott Rusbridge O12 18:55
12 Peter Hanson O12 22:53
13 Open Men K O14 01:19:23
13 Harold Alcock O14 19:50
13 Ken Ritchie O14 18:30
13 Brian Watson O14 20:10
13 Barbara Prosser O14 20:53

Senior Women

Place Name Club/Team Time
11 Open Women A O4 01:10:25
11 Virny Meijr O4 15:40
11 Jo Frater O4 17:40
11 Lyndsay Fortune O4 18:23
11 Jan Fulstow O4 18:42
14 Open Women B O5 01:19:34
14 Rita Homes O5 19:08
14 Charlotte Taylor O5 22:50
14 Carole Robertson O5 19:58
14 Yana Williams O5 17:38

Junior Men

Place Name Club/Team Time
4 Junior Men U20 A O3 57:51
4 Daniel Robertson O3 14:03
4 Chris Blackford O3 14:04
4 Shaun Stonnell O3 15:06
4 Al Mallard O3 14:38

Under 16 Mixed

Place Name Club/Team Time
1 Daniel Pickett 10:31
2 Rebecca Robertson 10:41
3 Taylor Edwards 10:44
4 Rohan Boyle 10:44
5 Rachel Armstrong 10:52
6 Jarna Bennett 11:34
7 Philippa Richards 12:03
8 Victoria Sugden 12:03
9 Alex Pickett 12:55
10 Melissa Rosamund 13:00
11 Gabrielle Gardner 13:01
12 Rebecca Binkhorst 13:02
13 Rielly Edwards 13:39
14 Anneke Binkhorst 19:14