Olympic logo
Olympic Home
 
Home > Results > Maiden and Perston 2003

Event results

Maiden and Perston, Newlands College Sunday, 6 April 2003

Results

  Dynamic View   Individual Result Search

Jump to division ::[Junior Race | Maiden | Perston Memorial]::

Junior Race

Place Name Time Estimated time Difference Placing on handicap Race distance
1 Seth Centis 4:26 1km
2 Jonathan Edmonds 4:49
3 Victoria Sugden 4:54
4 Fraser Risbridge 5:13
5 Rebecca Binkhorst 6:06
6 Anneke Binkhorst 8:03
7 Simon Blackford 7:26

Maiden

Place Name Time Estimated time Difference Placing on handicap Race distance
1 Chris Blackford 7:30 9:40 -2:10 1 2km
2 Ged Brent 7:38 7:35 +0:03 24=
3 Sean Stonnell 7:41 7:45 -0:04 11=
4 Alister Mallard 7:54 8:10 -0:16 5
5 Michael Royfee 7:57 9:05 -1:08 3
6 Dennis Keating 8:00 8:00 0:00 14=
7 Fiona Alcock 8:05 8:10 -0:05 9=
8 Jason Dombrowski 8:08 8:05 +0:03 24=
9 Martin Hay 8:14 8:10 +0:04 29=
10 Miles Coverdale 8:16 8:05 +0:11 37
11 Kevin Mitchell 8:22 8:20 +0:02 19=
12 Warwick Slow 8:27 8:20 +0:07 33
13 Ethan Kurukaanga 8:35 8:25 +0:10 36
14 Cole Skilton 8:37 8:35 +0:02 19=
15 Nigel Hay 8:50 9:50 -1:00 4
16 Nathan Shepherd 8:50 10:30 -1:40 2
17 Michael Keating 8:58 8:55 +0:03 22=
18 Jordon Mitchell 9:02 9:00 +0:02 19=
19 Gerard Wood 9:03 9:00 +0:03 24=
20 Alexander Royfee 9:03 9:10 -0:07 8
21 Rita Homes 9:16 9:20 -0:04 11=
22 John Tyler 9:17 9:15 +0:02 17=
23 Bryan Edwards 9:19 9:15 +0:04 27=
24 Sheryne Beeby 9:24 9:20 +0:04 27=
25 Travis Speakman 9:25 9:40 -0:15 6
26 Paul Smith 9:34 9:45 -0:11 7
27 David Edmonds 9:38 9:35 +0:03 22=
28 Michael Myers 9:44 9:40 +0:04 27=
29 Carole Robertson 10:00 10:00 0:00 14=
30 Dan Keating 10:16 10:00 +0:16 39
31 Trish Foster 10:25 10:30 -0:05 9=
32 Deb Jones 10:41 10:35 +0:06 32
33 Janet Dobbie 10:45 10:45 0:00 14=
34 Bernie Homes 10:52 10:50 +0:02 17=
35 Cameron Archibald 11:14 11:10 +0:04 27=
36 Rebecca Robertson 12:19 12:20 -0:01 13
37 Rachel Armstrong 12:28 12:20 +0:08 34
38 Aidan Speakman 12:54 12:45 +0:09 35
39 Terry Kurukaanga 12:58 12:45 +0:13 38
40 Paula Binkhorst 15:29 11:00 +4:29 40

Perston Memorial

Place Name Time Estimated time Difference Placing on handicap Race distance
1 Matthew Prosser 6:10 6:05 +0:05 25 2km
2 Chris Speakman 6:38 6:35 +0:03 23=
3 Lyndon McGaughran 6:38 6:20 +0:18 30
4 Matthew Singleton 6:47 6:35 +0:12 29
5 Brendan Blacklaws 6:50 8:00 -1:10 3
6 Barry Prosser 6:52 6:45 +0:07 26
7 Daniel Robertson 7:00 8:00 -1:00 4
8 Gordon Blacklaws 7:10 6:50 +0:20 31
9 Chris Martin 7:18 6:40 +0:38 33
10 Dave Murgatroyd 7:19 6:35 +0:44 34
11 Ray Boardman 7:20 6:35 +0:45 35
12 Nick Julian 7:33 7:35 -0:02 19=
13 Gary Dick 7:34 7:45 -0:11 16
14 Jill Westenra 7:35 8:30 -0:55 5
15 Andrew Crowley 7:45 8:15 -0:30 10
16 Joel Speakman 7:46 8:10 -0:24 12=
17 Mark Handley 7:47 7:45 +0:02 22
18 Barry Andrews 7:48 7:45 +0:03 23=
19 Chris Ward 7:49 8:15 -0:26 11
20 Lachlan Rusbridge 7:57 8:30 -0:33 8
21 Arthur Klap 8:04 8:35 -0:31 9
22 Brian Rusbridge 8:06 8:30 -0:24 12=
23 Ashley Wain 8:15 10:00 -1:45 1
24 Mike Binkhorst 8:21 8:40 -0:19 14
25 Renee Wain 8:30 9:15 -0:45 7
26 Anthony Gardner 8:33 9:25 -0:52 6
27 Mike Rodden 8:50 7:20 +1:30 37
28 Rob Archibald 8:58 8:50 +0:08 27
29 Esther Martin 9:12 9:30 -0:18 15
30 Samara Sheppard 9:38 9:45 -0:07 18
31 Ken Ritchie 9:40 9:40 +0:00 21
32 Jerome Sheppard 9:43 7:05 +2:38 38
33 Helen Rush 10:26 10:15 +0:11 28
34 Barbara Prosser 10:37 10:15 +0:22 32
35 Sue Childs 11:13 11:15 -0:02 19=
36 Peter Hanson 11:51 12:00 -0:09 17
37 Jean Skilton 12:04 13:25 -1:21 2
38 Lynn Broad 13:27 12:20 +1:07 36