Event results

Shaw Baton Relay, Battle Hill Saturday, 23 April 1994
Official results Track and field Wellington inter-club event
Copy of official results from the first year at Battle Hill.

Results

Viewing options ::[Table View | Dynamic View | Individual Result History Search]::

Jump to division ::[Senior Men | Senior Women | Junior Men | Veteran Men | Veteran Women]::

Senior Men
1 Wellington A 38:13
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 N Lewer 6:16 6 6:16 3
2 W Atkins 6:23 11 12:39 2
3 P Starr 6:17 8 18:56 1
4 S Blair 6:23 11 25:19 1
5 N Brown 6:25 13 31:44 1
6 M Johnston 6:29 15 38:13 1
2 Scottish A 39:39
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 S Maunder 6:05 3 6:05 1=
2 T Stevens 6:21 9 12:26 1
3 I Purvis 6:53 41 19:19 3
4 B Lake 6:51 37 26:10 4
5 R Buck 6:46 33 32:56 2
6 D Hatfield 6:43 27 39:39 2
3 Olympic A 39:50
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 B Odams 6:21 9 6:21 4
2 M Jacques 6:34 19 12:55 3
3 M Wakelin 6:34 19 19:29 4
4 I Westphall 6:40 24 26:09 3
5 N Julian 6:52 38 33:01 3
6 K Pugh 6:49 35 39:50 3
4 Hutt Valley A 40:00
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 S McDonald 7:11 65 7:11 15
2 J Wyatt 5:58 2 13:09 5
3 A McKenzie 6:08 5 19:17 2
4 A Therklson 6:45 30 26:02 2
5 J Flannery 7:17 70 33:19 4
6 S Wills 6:41 25 40:00 4
5 Trentham A 40:52
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 V Priddy 6:46 33 6:46 10
2 C Jackson 6:44 28 13:30 7
3 D Signal 7:03 50 20:33 7
4 R Parks 5:37 1 26:10 4
5 T Macamway 7:37 103 33:47 5
6 R Gavin 7:05 56 40:52 5
6 Massey 40:56
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 R Kingston 6:05 3 6:05 1=
2 M Dwyer 7:28 88 13:33 8
3 M Taylor 7:36 101 21:09 10
4 M Holder 6:25 13 27:34 8
5 D Cotton 7:06 58 34:40 7
6 R Conder 6:16 6 40:56 6
7 Victoria A 41:19
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 B Ballantyne 6:32 17 6:32 6
2 S Walsh 6:35 21 13:07 4
3 G McKenzie 6:45 30 19:52 5
4 J Delvy 6:57 43 26:49 6
5 D Kettles 7:16 67 34:05 6
6 J Robinson 7:14 66 41:19 7
8 Wellington B 41:46
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 G Gore 6:50 36 6:50 11
2 T Harlem 6:53 41 13:43 10
3 M McDonald 6:35 21 20:18 6
4 W Duckett 7:04 53 27:22 7
5 W Willard 7:23 78 34:45 8
6 R Alexopoulos 7:01 47 41:46 8
9 Kapiti A 42:12
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M McKane 6:44 28 6:44 8
2 C Taylor 6:41 25 13:25 6
3 P Davies 7:16 67 20:41 8
4 K Berryman 7:29 90 28:10 9
5 R McChesney 7:10 63 35:20 9
6 A Cardie 6:52 38 42:12 9
10 Trentham B 42:49
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Doughty 7:04 53 7:04 14
2 B White 7:22 76 14:26 15
3 T Halpine 7:01 47 21:27 11
4 M Bruce 7:04 53 28:31 11
5 D Clark 7:18 74 35:49 11
6 C Crestani 7:00 45 42:49 10
11 Masterton 42:59
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 B Turnbull 6:31 16 6:31 5
2 S Bird 7:07 59 13:38 9
3 D Gray 7:09 62 20:47 9
4 D McKnight 7:25 81 28:12 10
5 E Bird 7:30 92 35:42 10
6 T Price 7:17 70 42:59 11
12 Olympic B 43:36
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 B Joslin 7:17 70 7:17 16
2 C Sutherland 7:01 47 14:18 13
3 R Longman 7:27 87 21:45 12
4 C Martin 7:26 85 29:11 12
5 E McColl 7:00 45 36:11 12
6 C Walker 7:25 81 43:36 12
13 Wellington C 44:17
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 D Ellis 6:45 30 6:45 9
2 C Hansen 7:31 95 14:16 12
3 G Pitt 7:52 119 22:08 13
4 D Patton 7:07 59 29:15 13
5 C hare 7:30 92 36:45 13
6 J Randall 7:32 97 44:17 13
14 Mana Tri A 45:27
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 N Madsen 6:58 44 6:58 13
2 B Talbot 7:36 101 14:34 17
3 N Simpson 7:55 125 22:29 16
4 C Lord 7:57 128 30:26 15
5 S James 7:10 63 37:36 14
6 P Middlemis 7:51 117 45:27 14
15 Olympic C 45:47
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 J Squire 6:52 38 6:52 12
2 A Cox 7:31 95 14:23 14
3 O Lenihan 7:53 121 22:16 14
4 T Seddon 7:51 117 30:07 14
5 P Ziddich 8:08 138 38:15 15
6 K Crowley 7:32 97 45:47 15
16 Trentham C 46:22
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Bruce 8:11 140 8:11 28
2 M Kerr 7:34 99 15:45 23
3 C Boyd 8:14 143 23:59 20
4 S Stokes 7:05 56 31:04 17
5 A Turner 7:50 115 38:54 16
6 J Marlow 7:28 88 46:22 16
17 Scottish B 46:55
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 W Burke 8:25 154 8:25 29
2 M Lewington 7:18 74 15:43 22
3 I Carter 7:56 126 23:39 18
4 A Durant 8:10 139 31:49 20
5 B Miles 7:40 105 39:29 18
6 G Daniels 7:26 85 46:55 17
18 Hutt Valley C 46:57
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 L Walton 7:23 78 7:23 17
2 P Gold 7:48 113 15:11 19
3 K Olsen 9:01 174 24:12 25
4 R Moore 8:03 132 32:15 21
5 D Coley 7:39 104 39:54 21
6 B Cole 7:03 50 46:57 18
19 Victoria B 47:04
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 N Martin 7:53 121 7:53 25
2 T Woolhouse 8:01 131 15:54 26
3 K White 8:12 142 24:06 22
4 A Fulbrook 8:11 140 32:17 22
5 N Wilby 7:30 92 39:47 20
6 D Lamb 7:17 70 47:04 19
20 Capital 47:13
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 G Singer 7:24 80 7:24 18
2 P Diamond 7:03 50 14:27 16
3 K Mountfort 7:58 130 22:25 15
4 J Gardiner 8:24 152 30:49 16
5 G Purdey 8:31 160 39:20 17
6 R Marten 7:53 121 47:13 20
21 Mana Tri B 48:17
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 G Koshak 8:03 132 8:03 26
2 E Bright 7:54 124 15:57 27
3 R Litzelfellne 8:05 135 24:02 21
4 S McLean 7:42 108 31:44 19
5 B Talbot 7:50 115 39:34 19
6 S Cullen 8:43 168 48:17 21
22 Kapiti B 48:45
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Schipper 7:46 111 7:46 22
2 K Sherman 7:56 126 15:42 21
3 T Johnston 8:27 157 24:09 24
4 G Melrose 8:24 152 32:33 23
5 D Trewan 7:49 114 40:22 23
6 B Kerryshim 8:23 150 48:45 22
23 Wainuiomata 48:48
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 N Boese 6:39 23 6:39 7
2 B Hughes 7:22 76 14:01 11
3 K Caulfield 8:34 161 22:35 17
4 K Addley 9:07 175 31:42 18
5 C Boyd 8:29 159 40:11 22
6 B McQueen 8:37 164 48:48 23
24 Hutt Valley B 49:05
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Flannery 7:45 109 7:45 21
2 M Heron 7:29 90 15:14 20
3 J Keenan 9:43 183 24:57 28
4 B Ryan 8:15 144 33:12 26
5 S Timmings 8:28 158 41:40 25
6 M Cole 7:25 81 49:05 24
25 Scottish C 49:18
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 B Gardner 7:52 119 7:52 24
2 A Wood 7:07 59 14:59 18
3 A Morrison 9:08 176 24:07 23
4 M Burrowes 8:41 167 32:48 25
5 J Dunn 8:50 171 41:38 24
6 M Wells 7:40 105 49:18 25
26 Wellington D 50:41
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 R Moroney 7:41 107 7:41 20
2 M Winsborough 8:18 149 15:59 28
3 A Allen 8:25 154 24:24 26
4 W Herlihy 8:16 147 32:40 24
5 P Percival 11:29 191 44:09 29
6 D Smith 6:32 17 50:41 26
27 Kapiti C 51:16
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 P Knight 7:25 81 7:25 19
2 J Paranihi 8:26 156 15:51 24=
3 B Johnston 8:46 170 24:37 27
4 R Clouston 9:33 182 34:10 27
5 C Marte 8:23 150 42:33 27
6 M Wall 8:43 168 51:16 27
28 Trentham D 51:48
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 R Anderton 7:47 112 7:47 23
2 O O'Reilly 8:04 134 15:51 24=
3 P Murphy 8:06 136 23:57 19
4 M Parker 10:34 188 34:31 29
5 R Walker 7:16 67 41:47 26
6 H McMichael 10:01 186 51:48 28
29 Aurora 51:53
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Johnston 9:43 183 9:43 32
2 M Stewart 8:15 144 17:58 31
3 R Bond 8:16 147 26:14 30
4 M McGregor 9:28 180 35:42 30
5 H Bond 8:36 163 44:18 30
6 M Coffey 7:35 100 51:53 29
30 Victoria C 52:49
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 R Owen 8:40 166 8:40 30
2 T Dravitski 9:17 177 17:57 30
3 J Vickerman 9:30 181 27:27 31
4 D Stewart 8:38 165 36:05 31
5 G Moller 7:45 109 43:50 28
6 M Jones 8:59 173 52:49 30
31 Olympic D 52:57
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 P Toomey 8:07 137 8:07 27
2 N Heslop 7:57 128 16:04 29
3 C Corrigan 8:56 172 25:00 29
4 M Foley 9:18 178 34:18 28
5 R Capill 10:24 187 44:42 31
6 M Binkhorst 8:15 144 52:57 31
32 Mana Tri C 1:02:23
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 Mana Tri C1 9:25 179 9:25 31
2 Mana Tri C2 8:35 162 18:00 32
3 Mana Tri C3 10:46 189 28:46 32
4 Mana Tri C4 11:01 190 39:47 32
5 Mana Tri C5 12:38 192 52:25 32
6 Mana Tri C6 9:58 185 1:42:57 32
Senior Women
1 Scottish A 31:32
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Moon 7:20 1 7:20 1
2 M Allison 8:07 11 15:27 1
3 J Stewart 8:10 13 23:37 1
4 C Dunn 7:55 6 31:32 1
2 Wellington A 31:57
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Jacobsen 7:56 7 7:56 3=
2 K Reece 8:18 16 16:14 3
3 V Humphries 7:54 5 24:08 2
4 W Teahan 7:49 2 31:57 2
3 Masterton A 32:37
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 W Hall 7:51 3 7:51 2
2 T Hundie 7:53 4 15:44 2
3 R Bird 8:56 24 24:40 3
4 J Hourigan 7:57 9 32:37 3
4 Massey A 34:14
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 S Lynds 8:01 10 8:01 5
2 S Taylor 9:06 37 17:07 4
3 M Morsfield 8:33 18 25:40 4
4 P Claridge 8:34 19 34:14 4
5 Wainuiomata 34:24
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 J Melrose 7:56 7 7:56 3=
2 S Braniff 9:15 41 17:11 7
3 R Fannin 9:00 27 26:11 6
4 N Briniff 8:13 14 34:24 5
6 Masterton B 35:46
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Smith 8:35 20 8:35 7
2 K Stokes 9:13 39 17:48 8
3 R Alpe 9:02 31 26:50 7
4 A Alpe 8:56 24 35:46 6
7 Victoria A 36:10
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 Victoria A 1 8:52 23 8:52 9
2 Victoria A 2 8:17 15 17:09 5
3 Victoria A 3 10:20 65 27:29 8
4 Victoria A 4 8:41 22 36:10 7
8 Trentham B 36:15
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 D Carpinter 9:00 27 9:00 10
2 D Rodgers 9:47 55 18:47 11
3 R Buddle 9:03 34 27:50 9
4 K Ross 8:25 17 36:15 8
9 Olympic A 36:37
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 K Mills 8:09 12 8:09 6
2 B Cassin 9:01 30 17:10 6
3 A Prosser 8:56 24 26:06 5
4 T Cox 10:31 69 36:37 9
10 Kapiti B 37:41
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 S Church 9:36 48 9:36 15
2 O Wiveka 9:00 27 18:36 10
3 R Berryman 9:23 44 27:59 10
4 A Perkins 9:42 49 37:41 10
11 Kapiti A 38:35
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Shaw 9:22 42 9:22 14
2 J McKnight 9:45 51 19:07 12
3 E Johnston 10:26 68 29:33 13
4 J Clouston 9:02 31 38:35 11
12 Trentham C 38:38
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 D Rangi-Isako 9:03 34 9:03 12
2 T Brown 10:18 62 19:21 13
3 A Scobie 9:05 36 28:26 11
4 K Hartly 10:12 60 38:38 12
13 Scottish B 38:55
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Walker 9:02 31 9:02 11
2 A Purvis 9:11 38 18:13 9
3 M Hitchings 11:07 82 29:20 12
4 M Watson 9:35 47 38:55 13
14 Hutt Valley 41:17
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 K Benge 9:51 56 9:51 18
2 L Gurney 12:38 91 22:29 22
3 C Clarke 9:22 42 31:51 18
4 L Darling 9:26 45 41:17 14
15 Olympic B 41:21
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Wilson 10:52 75 10:52 23
2 D Rodden 10:00 57 20:52 17
3 J Ellis 10:44 74 31:36 16
4 A Ryder 9:45 51 41:21 15
16 Scottish F 41:25
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Eddie 9:46 53 9:46 16=
2 B Walton 11:52 87 21:38 21
3 L Eddie 10:19 64 31:57 19
4 A Purvis 9:28 46 41:25 16
17 Trentham A 42:20
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 C Taylor 9:46 53 9:46 16=
2 J Shepherd 11:08 83 20:54 18
3 J Field 10:23 66 31:17 14
4 M Field 11:03 77 42:20 17
18 Scottish E 42:26
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 S Tindall 10:39 72 10:39 21
2 R Standfield 10:01 58 20:40 15
3 J Horsley 12:04 89 32:44 22
4 M Walker 9:42 49 42:26 18
19 Wellington B 42:31
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 N Humphrey 8:40 21 8:40 8
2 T Stace 12:32 90 21:12 19
3 K Humphrey 10:56 76 32:08 20
4 S Hammel 10:23 66 42:31 19
20 Trentham D 42:39
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 C Tysdol 9:14 40 9:14 13
2 G Dick 11:05 79 20:19 14
3 H Maddox 11:06 81 31:25 15
4 R Goodman 11:14 85 42:39 20
21 Olympic C 43:00
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 L Hall 10:12 60 10:12 19
2 M Walls 11:04 78 21:16 20
3 S Ineson 11:08 83 32:24 21
4 N Freeman 10:36 71 43:00 21
22 Scottish C 43:40
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 C Laking 10:39 72 10:39 21
2 K Fortune 10:04 59 20:43 16
3 R Kennedy 11:05 79 31:48 17
4 M Lynch 11:52 87 43:40 22
23 Mana Tri 45:56
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 H Wheeler 10:31 69 10:31 20
2 M Bray 13:48 92 24:19 23
3 L Campkin 11:19 86 35:38 23
4 K Brown 10:18 62 45:56 23
Junior Men
1 Wellington A 41:18
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 F Willard 6:52 5 6:52 1
2 I Young 6:49 3 13:41 2
3 J Burnett 7:04 12 20:45 1
4 H Florance 6:36 1 27:21 1
5 J Shearer 6:57 7 34:18 1
6 P Lambert 7:00 9 41:18 1
2 Scottish A 42:08
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 S Hughes 6:55 6 6:55 2
2 R Buck 6:44 2 13:39 1
3 J Bannister 7:22 20 21:01 2
4 R Ussher 6:58 8 27:59 2
5 G Hawkyard 7:19 17 35:18 2
6 T Keith 6:50 4 42:08 2
3 Wellington B 44:13
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 A Dowie 7:01 10 7:01 3=
2 R Gould 7:30 25 14:31 4
3 B Simpson 7:12 14 21:43 3
4 R Wilkin 7:28 22 29:11 3
5 J Brown 7:53 32 37:04 3
6 O Woodbridge 7:09 13 44:13 3
4 Scottish B 44:34
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 B Ruthe 7:17 16 7:17 5
2 H Brecht 7:20 18 14:37 5
3 B Milson 7:16 15 21:53 4
4 E Roberts 7:50 31 29:43 4
5 J Bamford 7:29 23 37:12 4
6 M Simpson 7:22 20 44:34 4
5 Olympic A 47:03
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 C Morey 7:01 10 7:01 3=
2 A McArley 7:29 23 14:30 3
3 T Sleath 8:16 35 22:46 5
4 N Richardson 7:41 29 30:27 5
5 C Hall 8:12 34 38:39 5
6 N Gazely 8:24 39 47:03 5
6 Mana Tri 47:16
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 S Warren 7:20 18 7:20 6
2 A Campkin 8:16 35 15:36 6
3 R Mata 7:58 33 23:34 6
4 C Fraser 8:25 40 31:59 6
5 B Vannathy 7:45 30 39:44 6
6 S Warren 7:32 27 47:16 6
7 Olympic B 53:03
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 C Bloor 8:42 44 8:42 9
2 C Fox 8:50 46 17:32 9
3 J Sheppard 9:10 49 26:42 10
4 P Freeman 9:16 53 35:58 9
5 C Ellis 8:44 45 44:42 7
6 H Prosser 8:21 38 53:03 7
8 Wellington C 53:23
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 R Cuthbert 8:53 47 8:53 10
2 M Woodbridge 8:19 37 17:12 8
3 R Sommerville 9:16 53 26:28 8
4 H Churchill 9:24 58 35:52 8
5 C Rendall 10:00 64 45:52 10
6 B Jackson 7:31 26 53:23 8
9 Olympic C 54:41
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 P Abbott 8:41 42 8:41 8
2 M Prosser 9:13 51 17:54 10
3 M Ineson 8:41 42 26:35 9
4 T Sheppard 9:42 61 36:17 10
5 K Alves 9:11 50 45:28 8
6 S Wilson 9:13 51 54:41 9
10 Scottish C 55:53
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 A Wallace 7:37 28 7:37 7
2 T Prendergast 8:32 41 16:09 7
3 M Eddie 10:18 69 26:27 7
4 M Braddock 9:04 48 35:31 7
5 B Horsley 10:07 66 45:38 9
6 B Allesion 10:15 68 55:53 10
11 Olympic D 59:06
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Abbott 9:17 56 9:17 12
2 N Ward 9:39 60 18:56 11
3 D Morris 10:07 66 29:03 11
4 S Sheppard 10:39 71 39:42 12
5 Joe Sheppard 9:34 59 49:16 11
6 J Delaney 9:50 62 59:06 11
12 Waitangirua Intermediate 59:42
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 Cole 9:16 53 9:16 11
2 Palepoi 10:42 72 19:58 12
3 Joshua 10:03 65 30:01 12
4 Ben 9:19 57 39:20 11
5 Simion 10:31 70 49:51 12
6 Grant 9:51 63 59:42 12
Veteran Men
1 Olympic A 43:26
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 B Prosser 6:43 2 6:43 1
2 D Locke 7:19 7 14:02 2
3 G Dick 7:26 17 21:28 2
4 J Thorn 7:21 12 28:49 1
5 M Rodden 7:14 6 36:03 1
6 M McGaughran 7:23 14 43:26 1
2 Trentham A 43:59
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 R Sheppard 7:08 4 7:08 2
2 T Maclachlan 6:32 1 13:40 1
3 G Stutter 7:37 22 21:17 1
4 B Demontalk 7:38 23 28:55 2
5 J Jones 7:43 28 36:38 2
6 L Jackson 7:21 12 43:59 2
3 Wellington 44:12
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 R Jackson 7:19 7 7:19 3=
2 G Tattersall 7:23 14 14:42 3
3 W Smith 7:48 31 22:30 4
4 B Blair 7:28 18 29:58 3
5 K Jury 7:04 3 37:02 3
6 I Fraser 7:10 5 44:12 3
4 Scottish A 46:18
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 Watson 7:20 10 7:20 5=
2 Walton 8:19 49 15:39 7
3 Stephens 7:42 27 23:21 5
4 Christopher 7:40 25 31:01 5
5 Colquhoun 7:52 34 38:53 4
6 Cattermole 7:25 16 46:18 4
5 Capital 48:02
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 R Marten 7:20 10 7:20 5=
2 B Sanders 7:32 19 14:52 4
3 T Eades 7:32 19 22:24 3
4 R Sweetman 8:05 39 30:29 4
5 J Caughley 8:44 69 39:13 5
6 B Marten 8:49 72 48:02 5
6 Olympic B 48:27
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 A Klap 7:39 24 7:39 8
2 D Miller 7:51 32 15:30 5
3 D Dunlop 8:05 39 23:35 6
4 M Neeson 8:25 51 32:00 6
5 M Hall 8:02 36 40:02 6
6 B Kilpatrick 8:25 51 48:27 6
7 Hutt Valley 49:53
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 J Wood 7:32 19 7:32 7
2 B Ryan 8:05 39 15:37 6
3 A Van Veen 9:32 85 25:09 9
4 I Harris 8:26 53 33:35 9
5 J Numat 8:37 65 42:12 9
6 G Keenan 7:41 26 49:53 7
8 Masterton 49:58
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 L Millar 7:19 7 7:19 3=
2 W McKnight 8:29 57 15:48 8
3 I Woodcock 8:43 68 24:31 8
4 J Fletcher 8:32 62 33:03 7
5 K Bird 8:29 57 41:32 7
6 J Alpe 8:26 53 49:58 8
9 Scottish B 50:09
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 J Whitaker 8:17 48 8:17 11
2 A Fletcher 7:45 29 16:02 9
3 N Hefford 8:24 50 24:26 7
4 D Hewit 8:38 66 33:04 8
5 J Drage 8:49 72 41:53 8
6 R Price 8:16 47 50:09 9
10 Olympic C 50:39
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Wilkonson 8:28 56 8:28 12
2 C Ward 8:15 46 16:43 10
3 C Ineson 8:35 63 25:18 10
4 K Lenihan 8:31 61 33:49 10
5 H Alcock 8:59 76 42:48 10
6 A Klap 7:51 32 50:39 10
11 Olympic D 51:48
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 M Curran 8:50 74 8:50 13
2 P Wilson 8:47 70 17:37 12
3 B Watson 8:09 44 25:46 11
4 D Morris 9:11 80 34:57 11
5 C Morey 8:47 70 43:44 11
6 P Early 8:04 38 51:48 11
12 Trentham B 52:13
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 D Ross 8:06 42 8:06 10
2 J Hewitson 9:22 82 17:28 11
3 R Whiteman 8:30 60 25:58 12
4 L Roesler 9:38 86 35:36 12
5 R Jackson 8:35 63 44:11 12
6 J Skinnon 8:02 36 52:13 12
13 Mana Tri A 52:42
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 E Bright 7:45 29 7:45 9
2 M Burkinshaw 10:36 89 18:21 14
3 J De Ruiter 8:38 66 26:59 14
4 S Fraser 9:24 83 36:23 13
5 F Campkin 8:07 43 44:30 13
6 W Hamilton 8:12 45 52:42 13
14 Olympic E 53:24
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 B Alcock 9:08 78 9:08 14
2 D Sheppard 9:01 77 18:09 13
3 T Gazely 8:26 53 26:35 13
4 R Devon 10:27 88 37:02 14
5 D Locke 7:53 35 44:55 14
6 D Hambrook 8:29 57 53:24 14
15 Scottish C 57:52
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 A Stevens 9:24 83 9:24 15
2 Lonsdale 11:08 90 20:32 15
3 P Tindall 9:13 81 29:45 15
4 M Gowan 10:02 87 39:47 15
5 B Perry 9:09 79 48:56 15
6 H Dofg 8:56 75 57:52 15
Veteran Women
1 Wellington 36:18
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 S Zsuzsanna 9:38 10 9:38 3
2 D Fraser 9:23 8 19:01 3
3 T Mein 9:10 5 28:11 2
4 T Wild 8:07 1 36:18 1
2 Scottish 36:51
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 J McDonald 8:35 2 8:35 1
2 D Gore 9:21 7 17:56 1
3 M Christophers 9:11 6 27:07 1
4 S Wylie 9:44 11 36:51 2
3 Olympic 37:18
Lap Name Lap Time Grade Place Elapsed Time Team Place
1 S Smith 8:55 3 8:55 2
2 S Lefort 9:44 11 18:39 2
3 L Freeman 9:35 9 28:14 3
4 L Klap 9:04 4 37:18 3

Results from other years ::[2018|2017|2016|2015|2014|2013|2012|2011|2010|2009|2008|2007|2006|2005|2004|2003|2002|2001|2000|1999|1998|1997|1996|1995|1994]::