Olympic logo
Olympic Home
 
Home > Results > Shaw Baton - under 10s individual race 2015

Event results

Shaw Baton - under 10s individual race, Battle Hill Farm Forest Park Saturday, 25 April 2015
Updated 31 May 2015.

Official results Harriers Wellington inter-club event

The biggest field of the day was for the under 10s individual race with 84 registering for the race.

Results

  Dynamic View   Individual Result Search

Jump to division ::[Under 10 Boys | Under 10 Girls]::

Under 10 Boys

Place Name Club/Team Time
1 Max Poland Trentham 4:42
2 Marco Coetzee Trentham 5:01
3 Nathan Buthchard Olympic 5:14
4 Joe Martin Olympic 5:18
5 Oli Hercus Karori 5:20
6 Reweti Ngarimu Olympic 5:26
7 Echelon Topp Scottish 5:27
8 Archie Sims Karori 5:30
9 Fraser O'Regan-Smith WHAC 5:31
10 Thomas Pritchard Hutt Valley 5:34
11 Declan Street Olympic 5:36
12 Quentin Howsan Trentham 5:37
13 Joseph Walker Trentham 5:37
14 Ben Brunner Scottish 5:38
15 Blair Atmore-Jones Olympic 5:39
16 Benjamin Corlett Olympic 5:40
17 Sam Urlich Olympic 5:42
18 Art Woodley-Hanan Kapiti 5:42
19 Sam Leask Trentham 5:43
20 Jack Young Trentham 5:44
21 Callum Wos Trentham 5:45
22 Jimmy Noyes Trentham 5:53
23 Tom Walker Trentham 5:55
24 Ashton Tietjens Hutt Valley 5:55
25 Cormac Chesney WHAC 6:10
26 Alexander Fraser WHAC 6:13
27 Hugo Appleby WHAC 6:20
28 James Hay Olympic 6:21
29 Elliott Bar Trentham 6:22
30 Jella Keizer Scottish 6:34
31 Henry Patterson Scottish 6:37
32 Ben Farley Olympic 6:38
33 Hunter Hughes Hutt Valley 6:40
34 Jan Munro Olympic 6:42
35 Max Walsh WHAC 6:44
36 Nathan Buthchard Olympic 7:32
37 Daniel Corlett Olympic 7:41
38 Daniel O'Sullivan Hutt Valley 7:54
39 William Tuck Olympic 8:03
40 Riordan Butler Hutt Valley 8:05
41 Liam Carson Hutt Valley 8:27
42 Easton Buck Scottish 8:28
43 Finley Robinson Trentham 8:33
44 Jesse Mexted Scottish 8:34
45 Zeplin Buglass-Devereux Kapiti 8:35
46 Joseph Du Toit Trentham 8:39
47 Charlie White Hutt Valley 9:07
48 Finnigan Strickland Hutt Valley 9:25
49 Jack Carson Hutt Valley 10:17
50 Jack Jenkins Olympic 10:34

Under 10 Girls

Place Name Club/Team Time
1 Catherine Finnimore WHAC 5:47
2 Zoe Cunningham WHAC 5:50
3 Te Waipiata Doyle WHAC 5:56
4 Annabel Tuck Olympic 6:25
5 Frankie Crawford Olympic 6:27
6 Sarah Du Toit Trentham 6:31
7 Katherine Jameson Hutt Valley 6:48
8 Savannah Allen Trentham 6:49
9 Katie Jordan Trentham 6:55
10 Chille Murphy WHAC 7:00
11 Ella Millen-O'Brien Scottish 7:01
12 Samantha Thomas Olympic 7:14
13 Anna Longman Olympic 7:32
14 Chloe Bagnall Trentham 7:48
15 Grace Wilby Trentham 7:48
16 Georgie Farley Olympic 7:55
17 Katie Walker Olympic 8:01
18 Piper Carlosn-Smit Trentham 8:13
19 Annabel England Hutt Valley 8:20
20 Hannah Patterson Scottish 8:25
21 Grace Julian Olympic 8:41
22 Sophia Urlich Olympic 8:52
23 Sephania Butler Hutt Valley 9:33
24 Molly Carson Hutt Valley 9:37
25 Milly Noyes Trentham 9:44
26 Jennah Mexted Scottish 10:34
27 Ella Wilby Trentham 12:28

Results from other years: 2019 2018 2017 2016 2015