Olympic logo
Olympic Home
 
Home > Results > Shaw Baton Relay 2021

Event results

Shaw Baton Relay, Battle Hill Saturday, 1 May 2021
Updated 9 May 2021 at 12:08 pm.

Preliminary official results Harriers Wellington inter-club event

After a Covid break in 2020, the Shaw Baton Relay at Battle Hill Farm Forest Park Park was back. The event consists of a 4×2km relay for the U12s and above, and a short scratch (non-relay) race for the U10s. The races are held on a traditional cross country course with rough terrain, hurdles, hills and water.

The conditions were excellent, dry underfoot and a gentle southerly. That didn't mean the course was easy, with several new jumps and hurdles added into the course this year. 

This event was run with batons and timed electronically for the first time, so we have added tenths of a second to the results. There are still some issues outstanding with these results and will be corrected as soon as possible; if you find any more please let us know of any errors or misspellings using our contact us form, sent to the webmaster. 

Results

Table View     Individual Result Search

Filter results:

reset filters

Hint: To sort results, click the column headings.

Note sorting by time is alphabetic, not time based (so 1:00:00 comes after 0:50:00 because 1 comes after 0, but before 50:00 because 1 comes before 5).

up arrowLap Name Club/Team Grade/Division Lap Time Grade place Team time Team place
1 Patrick Taylor Kapiti Running and Tri Club Composite Team 7:07.8 1 0:07:07.8 1
1 Jan Maree Brown Kapiti Running and Tri Club Composite Team 13:02.1 5 0:13:02.1 2
1 Dan Clendon Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 35+ 6:29.6 1 0:06:29.6 1
1 Brendon Thompson Wellington Scottish Masters Men 35+ 7:09.1 10 0:07:09.1 3
1 James Richardson Wellington Scottish Masters Men 35+ 6:49.1 5 0:06:49.1 2
1 Phil Broughton Trentham United Harrier Club Masters Men 35+ 7:24.5 18 0:07:24.5 7
1 Andrew Thompson Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 35+ 7:21.4 14 0:07:21.4 6
1 Seth Campbell Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 35+ 7:20.0 13 0:07:20.0 4
1 Tom Bland Kapiti Running and Tri Club Masters Men 35+ 7:07.8 9 0:07:07.8 3
1 Darren Gordon Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Men 35+ 7:48.4 31 0:07:48.4 8
1 Rowan Hannah Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 35+ 7:19.4 12 0:07:19.4 5
1 Jeremy Wade Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 35+ 8:10.1 34 0:08:10.1 9
1 Scott Waldrom Trentham United Harrier Club Masters Men 35+ 8:30.8 40 0:08:30.8 10
1 Chandra Gowda Victoria University Athletic Club Masters Men 35+ 10:08.7 51 0:10:08.7 11
1 Nick O'Mara Kapiti Running and Tri Club Masters Men 35+ 12:47.3 55 0:12:47.3 13
1 Michi Imazu(3) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Men 35+ 10:48.7 53 0:10:48.7 12
1 Michael Wray Wellington Scottish Masters Men 50+ 7:55.3 7 0:07:55.3 3
1 Paul Hewitson Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 50+ 7:36.9 2 0:07:36.9 1
1 Terry Fraser Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 50+ 7:39.2 3 0:07:39.2 2
1 Mark Anderson Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 50+ 8:06.3 8 0:08:06.3 4
1 Joseph Muollo Wellington Scottish Masters Men 50+ 8:33.9 20 0:08:33.9 6
1 Graeme Moss Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 50+ 8:35.7 21 0:08:35.7 7
1 Stephen Cummings(3) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Men 50+ 9:09.6 29 0:09:09.6 8
1 Stephen Mair Trentham United Harrier Club Masters Men 50+ 8:12.3 10 0:08:12.3 5
1 Peter Frawley Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 50+ 10:10.6 40 0:10:10.6 11
1 Mike Heron Kapiti Running and Tri Club Masters Men 50+ 9:28.6 35 0:09:28.6 10
1 John Skinnon Wellington Scottish Masters Men 50+ 10:51.5 44 0:10:51.5 12
1 Mike Pearce Kapiti Running and Tri Club Masters Men 50+ 9:10.1 30 0:09:10.1 9
1 Murray Penno Aurora Harriers Masters Men 50+ 11:14.4 45 0:11:14.4 13
1 Tony Dawbin Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 60+ 11:00.0 4 0:11:00.0
1 Luke Pearce Trentham United Harrier Club Under 12 Boys 8:40.5 15 0:08:40.5 6
1 Jacob Williams Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Boys 7:39.6 2 0:07:39.6 1
1 Jack Jenkins Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Boys 8:26.9 10 0:08:26.9 3
1 Sam Clendon Wellington Harrier Athletic Club Under 12 Boys 10:29.5 36 0:10:29.5 10
1 Alex Lister Trentham United Harrier Club Under 12 Boys 9:13.6 29 0:09:13.6 9
1 Hugo Millar Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Boys 7:54.9 4 0:07:54.9 2
1 Riley Lester Wellington Harrier Athletic Club Under 12 Boys 8:43.1 18 0:08:43.1 7
1 Caleb Rice Trentham United Harrier Club Under 12 Boys 8:30.7 13 0:08:30.7 5
1 Elias Price Titahi Bay Amateur Athletic Club Under 12 Boys 8:29.0 12 0:08:29.0 4
1 Andrew Breen Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Boys 9:00.3 25 0:09:00.3 8
1 Adam Baker Wellington Scottish Under 16 Boys 7:25.0 8 0:07:25.0 3
1 Max Doherty Olympic Harrier and Athletic Club Under 16 Boys 7:02.2 3 0:07:02.2 2
1 Jag Willers Wellington Harrier Athletic Club Under 16 Boys 7:00.4 2 0:07:00.4 1
1 Blake Miscall Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 16 Boys 7:44.3 11 0:07:44.3 4
1 Ryan Lobbo Olympic Harrier and Athletic Club Under 16 Boys 7:47.1 12 0:07:47.1 5
1 Torben Fear Wellington Scottish Under 16 Boys 7:57.6 17 0:07:57.6 6
1 Daniel du Toit Trentham United Harrier Club Junior Men 6:31.6 1 0:06:31.6 1
1 Jack Julian Olympic Harrier and Athletic Club Junior Men 6:43.7 4 0:06:43.7 3
1 Mason Waterworth Wellington Harrier Athletic Club Junior Men 6:34.5 2 0:06:34.5 2
1 Nathan Butchard Olympic Harrier and Athletic Club Junior Men 7:04.2 11 0:07:04.2 4
1 Nicholas Green Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Junior Men 7:05.3 13 0:07:05.3 5
1 Malcolm Hodge Wellington Scottish Senior Men 6:10.2 1 0:06:10.2 1
1 Marcus Karamanolis Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 6:21.7 7 0:06:21.7 3
1 Simon Wills Victoria University Athletic Club Senior Men 6:30.8 9 0:06:30.8 4
1 Aaron Lynch Olympic Harrier and Athletic Club Senior Men 6:49.9 21 0:06:49.9 9
1 Callum Stewart Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 6:38.2 15 0:06:38.2 7
1 Chris McIlroy Wellington Scottish Senior Men 6:56.7 25 0:06:56.7 10
1 Harry McLean Wellington Scottish Senior Men 6:32.9 10= 0:06:32.9 5
1 James Fletcher Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 6:14.6 3 0:06:14.6 2
1 Will Critchlow Victoria University Athletic Club Senior Men 6:57.4 26 0:06:57.4 11
1 Darcy Snell Victoria University Athletic Club Senior Men 7:36.1 48 0:07:36.1 13
1 Rob Humphreys Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 7:37.5 49 0:07:37.5 14
1 Cameron Forsyth Wainuiomata Athletic and Harrier Club Senior Men 6:40.2 17= 0:06:40.2 8
1 Michael du Toit Trentham United Harrier Club Senior Men 6:34.7 12 0:06:34.7 6
1 Max Tan Victoria University Athletic Club Senior Men 7:52.2 52 0:07:52.2 15
1 Cam Forrest Olympic Harrier and Athletic Club Senior Men 7:10.8 38 0:07:10.8 12
1 Paddy Ou Victoria University Athletic Club Senior Men 8:29.7 61 0:08:29.7 17
1 Willie Stephens Wellington Scottish Senior Men 11:19.4 79 0:11:19.4 20
1 Alan Carman Wainuiomata Athletic and Harrier Club Senior Men 9:44.8 71 0:09:44.8 18
1 Piers Harris Wellington Scottish Senior Men 10:10.0 73 0:10:10.0 19
1 Taine Flutey Trentham United Harrier Club Senior Men 8:16.5 57 0:08:16.5 16
1 Amelia Harris Olympic Harrier and Athletic Club Senior Women 7:28.9 4 0:07:28.9 1
1 Esther George Wellington Harrier Athletic Club Senior Women 7:38.3 6 0:07:38.3 2
1 Maeve O'Regan Smith Wellington Scottish Senior Women 8:13.4 17 0:08:13.4 7
1 Nicole Mitchell Wellington Scottish Senior Women 7:43.4 8 0:07:43.4 3
1 Marjan Doppen Wellington Harrier Athletic Club Senior Women 7:58.0 13 0:07:58.0 5
1 Felicity Wills Victoria University Athletic Club Senior Women 7:55.4 12 0:07:55.4 4
1 Lindsay Young Wellington Scottish Senior Women 10:33.6 49 0:10:33.6 14
1 Fiona Hayvice Wellington Scottish Senior Women 9:08.0 31 0:09:08.0 10
1 Natalie Hardaker Wellington Harrier Athletic Club Senior Women 8:32.1 22 0:08:32.1 9
1 Rachael Cunningham Wellington Scottish Senior Women 10:17.0 45 0:10:17.0 13
1 Katie Jenkins Olympic Harrier and Athletic Club Senior Women 8:20.0 20 0:08:20.0 8
1 Bridget Kiddle Olympic Harrier and Athletic Club Senior Women 7:59.7 14 0:07:59.7 6
1 Lucy Houlihan Wainuiomata Athletic and Harrier Club Senior Women 9:36.4 39 0:09:36.4 12
1 Katelyn Sceats Victoria University Athletic Club Senior Women 9:26.9 34 0:09:26.9 11
1 Kiara Flutey Trentham United Harrier Club Senior Women 11:43.1 54 0:11:43.1 15
1 Mel Stevens Wellington Scottish Masters Women 35+ 7:57.8 1 0:07:57.8 1
1 Karis Rae Kapiti Running and Tri Club Masters Women 35+ 8:27.5 3 0:08:27.5 2
1 Nic Hankinson Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 35+ 8:41.1 4 0:08:41.1 3
1 Kristina Cameron Kapiti Running and Tri Club Masters Women 35+ 9:53.6 13 0:09:53.6 5
1 Jacqui Cope Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 35+ 10:16.3 16 0:10:16.3 7
1 Shar McDonald Trentham United Harrier Club Masters Women 35+ 9:20.0 11 0:09:20.0 4
1 Jo Clarke Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Women 35+ 9:58.6 14 0:09:58.6 6
1 Lisa Kynaston Trentham United Harrier Club Masters Women 35+ 11:38.8 27 0:11:38.8 8
1 Megan O'Mara Kapiti Running and Tri Club Masters Women 35+ 12:17.6 32 0:12:17.6 9
1 Tracy Berghan Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 50+ 9:28.3 3 0:09:28.3 2
1 Anna Guy Wellington Scottish Masters Women 50+ 9:17.1 2 0:09:17.1 1
1 Anne Hare Wellington Scottish Masters Women 50+ 10:33.3 7 0:10:33.3 3
1 Karen Jenkinson Wellington Scottish Masters Women 50+ 11:32.6 9 0:11:32.6 4
1 Denise Pilcher Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 60+ 11:54.2 2 0:11:54.2
1 Eva Cody Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Girls 9:06.7 1 0:09:06.7 1
1 Brooke Martin Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Girls 9:38.5 3 0:09:38.5 2
1 Emily Matthews Wellington Harrier Athletic Club Under 12 Girls 9:39.0 4 0:09:39.0 3
1 Lola Watson Trentham United Harrier Club Under 12 Girls 11:02.9 12 0:11:02.9 4
1 Katie Jordan Trentham United Harrier Club Under 14 Girls 8:14.6 7 0:08:14.6 3
1 Greta Abbott Olympic Harrier and Athletic Club Under 14 Girls 8:08.6 4 0:08:08.6 2
1 Eva Green Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 14 Girls 7:44.6 2 0:07:44.6 1
1 Issy de Hair Olympic Harrier and Athletic Club Under 14 Girls 8:42.4 11 0:08:42.4 4
1 Dani Starr Wellington Harrier Athletic Club Under 14 Girls 8:55.3 14 0:08:55.3 5
1 Maia Holden Olympic Harrier and Athletic Club Under 16 Girls 8:12.1 4 0:08:12.1 3
1 Gabrielle Healy Wellington Harrier Athletic Club Under 16 Girls 8:03.8 1 0:08:03.8 1
1 Lulu Davies Wellington Harrier Athletic Club Under 16 Girls 8:10.2 3 0:08:10.2 2
1 Jade Wood Wainuiomata Athletic and Harrier Club Under 16 Girls 11:45.0 14 0:11:45.0 4
1 Eliza Squire Wellington Harrier Athletic Club Junior Women 7:50.1 3 0:07:50.1 2
1 Amy McHardy Olympic Harrier and Athletic Club Junior Women 7:21.0 1 0:07:21.0 1
1 Sarah Hay Wellington Harrier Athletic Club Junior Women 8:14.1 9 0:08:14.1 4
1 Jessica McKenzie Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Junior Women 8:10.0 7 0:08:10.0 3
1 Sabine Kenworthy Wellington Harrier Athletic Club Junior Women 8:45.3 13 0:08:45.3 5
1 Miller Buck Wellington Scottish Under 12 Mixed 9:14.3 5 0:09:14.3 1
1 Jessica Brown Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Mixed 9:41.1 9 0:09:41.1 2
1 Isabelle Hunt(2) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Mixed 10:49.4 22 0:10:49.4 4
1 Ruben Struwig Kapiti Running and Tri Club Under 12 Mixed 8:13.6 2 0:08:13.6 3
1 Georgie Street Wellington Scottish Under 12 Mixed 16:34.7 32 0:16:34.7 5
1 Eddie Haswell Onslow Athletic Club Under 14 Mixed 9:13.7 4 0:09:13.7 2
1 Silas Campbell Wellington Harrier Athletic Club Under 14 Mixed 8:02.2 1 0:08:02.2 1
1 John O'Grady Trentham United Harrier Club Under 14 Mixed 9:18.7 6 0:09:18.7 3
2 Ash Hough Kapiti Running and Tri Club Composite Team 9:57.9 3 0:17:05.7 1
2 Janie Evans Kapiti Running and Tri Club Composite Team 15:03.3 6 0:28:05.3 2
2 Dan Nixon Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 35+ 6:33.8 2 0:13:03.4 1
2 Andy Ford Wellington Scottish Masters Men 35+ 7:05.1 7 0:14:14.2 3
2 Simon Keller Wellington Scottish Masters Men 35+ 7:10.4 11 0:13:59.4 2
2 Mark Boyd Trentham United Harrier Club Masters Men 35+ 7:45.5 30 0:15:10.0 9
2 Joe Fowler Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 35+ 7:32.9 25 0:14:54.2 4
2 Dan Lawrey Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 35+ 7:32.5 24 0:15:00.3 7
2 Sam Yeoman Kapiti Running and Tri Club Masters Men 35+ 7:48.8 32 0:14:56.6 6
2 Andrew Crosland Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Men 35+ 7:07.7 8 0:14:56.0 5
2 Craig Holden Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 35+ 7:43.6 29 0:15:03.0 8
2 John Abbott Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 35+ 8:22.5 37 0:16:32.6 10
2 Darryl Robinson Trentham United Harrier Club Masters Men 35+ 8:21.6 36 0:16:52.4 11
2 Mike Sceats Victoria University Athletic Club Masters Men 35+ 9:15.0 45 0:19:23.6 12
2 Marcelo Amaya Kapiti Running and Tri Club Masters Men 35+ 7:34.5 26 0:20:21.8 13
2 Matthew Hunt(3) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Men 35+ 10:00.9 50 0:20:49.6 14
2 James Turner Wellington Scottish Masters Men 50+ 8:17.9 12 0:16:13.2 3
2 Nick Perry Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 50+ 7:52.7 5 0:15:29.6 1
2 Murray Peebles Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 50+ 8:20.1 14 0:15:59.3 2
2 Craig Walker Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 50+ 8:21.8 15 0:16:28.1 5
2 Jim Jones Wellington Scottish Masters Men 50+ 7:53.0 6 0:16:26.9 4
2 Chris Speakman Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 50+ 8:42.0 23 0:17:17.6 7
2 Karl van Polanen(3) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Men 50+ 8:55.0 27 0:18:04.6 8
2 Philip Secker Trentham United Harrier Club Masters Men 50+ 8:31.1 19 0:16:43.4 6
2 Eliot Bell Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 50+ 9:15.5 32 0:19:26.0 10
2 Terry Morris Kapiti Running and Tri Club Masters Men 50+ 9:55.6 38 0:19:24.2 9
2 Ross Lake Wellington Scottish Masters Men 50+ 10:26.6 41 0:21:18.1 12
2 Zig Juchnowicz Kapiti Running and Tri Club Masters Men 50+ 11:30.1 49 0:20:40.2 11
2 Robyn Sharma Aurora Harriers Masters Men 50+ 13:34.0 51 0:24:48.4 13
2 Tim Murchland Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 60+ 10:45.0 3 0:21:45.0
2 Finn Robinson Trentham United Harrier Club Under 12 Boys 8:55.1 20 0:17:35.6 6
2 Kuba Solc (2) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Boys 8:42.0 16 0:16:21.6 2
2 Max Wade Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Boys 9:08.6 27 0:17:35.5 5
2 Barnaby Valsenti Wellington Harrier Athletic Club Under 12 Boys 10:46.4 39 0:21:15.9 10
2 Hugo Boyd Trentham United Harrier Club Under 12 Boys 10:40.7 38 0:19:54.4 9
2 Xcylaus Johnson Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Boys 7:59.6 5 0:15:54.5 1
2 George Matthews Wellington Harrier Athletic Club Under 12 Boys 8:42.2 17 0:17:25.3 4
2 Max Tebbutt Trentham United Harrier Club Under 12 Boys 7:51.5 3 0:16:22.2 3
2 Luca Anderton Titahi Bay Amateur Athletic Club Under 12 Boys 9:33.0 33 0:18:02.0 7
2 Gokul Sadguna Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Boys 9:25.7 32 0:18:26.0 8
2 Joe Martin Wellington Scottish Under 16 Boys 7:08.3 5 0:14:33.3 2
2 James Wembridge Olympic Harrier and Athletic Club Under 16 Boys 7:06.5 4 0:14:08.7 1
2 Cormac Chesney Wellington Harrier Athletic Club Under 16 Boys 8:34.2 20 0:15:34.6 4
2 Alexander Prichard Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 16 Boys 7:43.9 10 0:15:28.1 3
2 Michael Lobbo Olympic Harrier and Athletic Club Under 16 Boys 8:28.4 19 0:16:15.5 5
2 Tait Keller Wellington Scottish Under 16 Boys 10:41.6 23 0:18:39.2 6
2 Callum Wos Trentham United Harrier Club Junior Men 7:04.4 12 0:13:35.9 1
2 Jacob Kilmister Olympic Harrier and Athletic Club Junior Men 6:59.8 10 0:13:43.5 3
2 Conor Chesney Wellington Harrier Athletic Club Junior Men 7:07.0 14 0:13:41.5 2
2 Ryan Mackay Olympic Harrier and Athletic Club Junior Men 7:35.3 18 0:14:39.4 5
2 Nathaniel Graham Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Junior Men 7:08.0 15 0:14:13.3 4
2 Seamus Kane Wellington Scottish Senior Men 6:16.0 4 0:12:26.2 1
2 Christian Davey Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 6:36.7 13 0:12:58.4 2
2 Tommy Boyd(2) Victoria University Athletic Club Senior Men 6:38.7 16 0:13:09.5 3
2 Nic Cox Olympic Harrier and Athletic Club Senior Men 6:43.9 19 0:13:33.8 6
2 Theodore Purdy Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 6:54.7 23 0:13:32.9 5
2 Oliver McLean Wellington Scottish Senior Men 7:19.3 40 0:14:16.0 10
2 Bert Prendergast Wellington Scottish Senior Men 7:01.2 30 0:13:34.1 7
2 Liam Moran Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 7:09.1 37 0:13:23.7 4
2 Tim Berry Victoria University Athletic Club Senior Men 7:39.2 50 0:14:36.6 12
2 George Furniss Victoria University Athletic Club Senior Men 7:04.1 33 0:14:40.2 13
2 Andrew Kelly Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 6:58.6 27= 0:16:06.2 15
2 Daniel Goldsworthy Wainuiomata Athletic and Harrier Club Senior Men 7:03.2 31 0:13:43.3 8
2 Hugh Taylor Trentham United Harrier Club Senior Men 7:23.4 45 0:13:58.2 9
2 Nick Whalley Victoria University Athletic Club Senior Men 8:28.5 59 0:16:20.7 16
2 Tony Mirsaree Olympic Harrier and Athletic Club Senior Men 7:22.7 44 0:14:33.5 11
2 Dan Hunt Victoria University Athletic Club Senior Men 7:04.3 35 0:15:34.1 14
2 James Coventry Wellington Scottish Senior Men 9:30.2 68 0:20:49.6 20
2 Stewart Clement Wainuiomata Athletic and Harrier Club Senior Men 11:00.9 77 0:20:45.7 19
2 Matyas James Wellington Scottish Senior Men 9:21.2 67 0:19:31.2 18
2 Tim Boyd Trentham United Harrier Club Senior Men 8:53.8 65 0:17:10.2 17
2 Susannah Lynch Olympic Harrier and Athletic Club Senior Women 7:04.4 1 0:14:33.3 1
2 Miranda Spencer Wellington Harrier Athletic Club Senior Women 8:05.3 15 0:15:43.6 2
2 Neve Kerrison Wellington Scottish Senior Women 8:42.9 24 0:16:56.3 5
2 Ayesha Shafi Wellington Scottish Senior Women 8:38.9 23 0:16:22.3 4
2 Sarah Drought Wellington Harrier Athletic Club Senior Women 7:45.7 10 0:15:43.7 3
2 Emily Scrimgeour Victoria University Athletic Club Senior Women 9:07.7 30 0:17:03.1 6
2 Tamara Novak Wellington Scottish Senior Women 8:52.8 27 0:19:26.4 8
2 Kath Littler Wellington Scottish Senior Women 11:26.6 52 0:20:34.6 12
2 Teresa Healy Wellington Harrier Athletic Club Senior Women 11:25.5 51 0:19:57.6 10
2 Hinano Andrews Wellington Scottish Senior Women 9:13.6 33 0:19:30.5 9
2 Bec Jenkins Olympic Harrier and Athletic Club Senior Women 9:35.1 38 0:17:55.1 7
2 Anneke Binkhorst Olympic Harrier and Athletic Club Senior Women 16:08.7 59 0:24:08.3 14
2 Laura Wood Wainuiomata Athletic and Harrier Club Senior Women 10:28.8 47 0:20:05.2 11
2 Rain Milne Victoria University Athletic Club Senior Women 16:21.3 60 0:25:48.1 15
2 Sarah du Toit Trentham United Harrier Club Senior Women 11:42.9 53 0:23:26.0 13
2 Emily Solsberg Wellington Scottish Masters Women 35+ 8:49.2 6 0:16:47.0 1
2 Kate Watterson Kapiti Running and Tri Club Masters Women 35+ 9:12.0 9 0:17:39.5 2
2 Heidi-Jane Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 35+ 10:18.5 17 0:18:59.6 3
2 Delores Litherland Kapiti Running and Tri Club Masters Women 35+ 10:54.5 24 0:20:48.1 5
2 Liz Anderson Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 35+ 10:42.4 21 0:20:58.7 6
2 Liz Wilson Trentham United Harrier Club Masters Women 35+ 11:46.6 29 0:21:06.6 7
2 Marian Goodwin Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Women 35+ 10:48.9 22 0:20:47.5 4
2 Kayo Campbell Trentham United Harrier Club Masters Women 35+ 12:20.6 33 0:23:59.4 8
2 Carrie Yaxley Kapiti Running and Tri Club Masters Women 35+ 14:20.9 36 0:26:38.5 9
2 Cathy Alderton Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 50+ 10:03.5 5 0:19:31.8 2
2 Heather Walker Wellington Scottish Masters Women 50+ 8:16.2 1 0:17:33.4 1
2 Pam Graham Wellington Scottish Masters Women 50+ 12:25.8 12 0:22:59.1 3
2 Bev Hodge Wellington Scottish Masters Women 50+ 13:15.4 15 0:24:48.0 4
2 Tineke Hooft Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 60+ 11:47.8 1 0:23:42.0
2 Anna Green Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Girls 9:59.4 8 0:19:06.1 1
2 Mei von Dadelszen Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Girls 9:37.4 2 0:19:15.8 2
2 Gia Rangitonga Wellington Harrier Athletic Club Under 12 Girls 10:48.3 10 0:20:27.3 5
2 Zoe Tebbutt Trentham United Harrier Club Under 12 Girls 11:30.0 14 0:22:32.9 4
2 Savannah Allen Trentham United Harrier Club Under 14 Girls 8:42.6 12 0:16:57.2 3
2 Charlotte Baldwin Olympic Harrier and Athletic Club Under 14 Girls 8:32.2 9 0:16:40.8 2
2 Gwen McGrath Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 14 Girls 8:37.5 10 0:16:22.2 1
2 Bianca Cornell Olympic Harrier and Athletic Club Under 14 Girls 9:15.8 15 0:17:58.2 4
2 Lucy Clendon Wellington Harrier Athletic Club Under 14 Girls 9:59.0 18 0:18:54.3 5
2 Juliet Moorhead Olympic Harrier and Athletic Club Under 16 Girls 8:06.4 2 0:16:18.5 2
2 Lola Campbell Wellington Harrier Athletic Club Under 16 Girls 8:12.2 5 0:16:16.1 1
2 Nancy Li Wellington Harrier Athletic Club Under 16 Girls 9:05.2 11 0:17:15.4 3
2 Stefania Butler Wainuiomata Athletic and Harrier Club Under 16 Girls 12:40.1 15 0:24:25.0 4
2 Ruby Barton Wellington Harrier Athletic Club Junior Women 7:36.0 2 0:15:26.1 1
2 Hannah Wade Olympic Harrier and Athletic Club Junior Women 8:21.7 10 0:15:42.7 2
2 Anna Bassett Wellington Harrier Athletic Club Junior Women 8:29.4 11 0:16:43.4 3
2 Emalise Alding Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Junior Women 9:58.1 16 0:18:08.2 4
2 Sabine Kenworthy Wellington Harrier Athletic Club Junior Women 0:00.0 0:00:00.0
2 Spike Hayvice Wellington Scottish Under 12 Mixed 9:32.1 8 0:18:46.4 1
2 Olivia Eggleton Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Mixed 11:29.2 24 0:21:10.2 2
2 Olive Hall(2) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Mixed 10:34.4 18 0:21:23.8 4
2 Isla Yaxley Kapiti Running and Tri Club Under 12 Mixed 13:07.3 28 0:21:20.9 3
2 Rowan Richardson Wellington Scottish Under 12 Mixed 14:05.9 30 0:30:40.6 5
2 Annalise Quigley Onslow Athletic Club Under 14 Mixed 10:39.1 20 0:19:52.8 2
2 Wilder Campbell Wellington Harrier Athletic Club Under 14 Mixed 9:41.8 10 0:17:44.0 1
2 Bella Sevicke-Jones Trentham United Harrier Club Under 14 Mixed 11:18.2 23 0:20:36.9 3
3 Naomi Hough Kapiti Running and Tri Club Composite Team 11:35.4 4 0:28:41.1 1
3 Harold Robinson(2) Kapiti Running and Tri Club Composite Team 17:46.7 8 0:45:52.1 2
3 James Waite Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 35+ 7:25.6 19 0:20:29.0 1
3 Andrew Kerr Wellington Scottish Masters Men 35+ 7:57.8 33 0:22:12.0 3
3 Geoff Ferry Wellington Scottish Masters Men 35+ 7:35.6 27 0:21:35.1 2
3 Michael Beaumont Trentham United Harrier Club Masters Men 35+ 7:27.7 20 0:22:37.7 6
3 Butch Borlase Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 35+ 7:22.0 15 0:22:16.2 4
3 Brent Healy Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 35+ 7:40.3 28 0:22:28.6 5
3 Dan Headifen Kapiti Running and Tri Club Masters Men 35+ 8:45.7 42 0:23:42.3 9
3 Sam Grave Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Men 35+ 8:35.8 41 0:23:31.9 8
3 Richard Van Looy Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 35+ 8:25.9 39 0:23:28.9 7
3 Tim von Dadelszen Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 35+ 8:50.7 44 0:25:23.3 10
3 Gary Spierling Trentham United Harrier Club Masters Men 35+ 9:40.6 48 0:26:33.0 12
3 Simon Wills (2) Victoria University Athletic Club Masters Men 35+ 7:01.5 6 0:26:25.1 11
3 Adam Lawlor Kapiti Running and Tri Club Masters Men 35+ 9:44.7 49 0:30:06.5 13
3 Albert van Veen Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Men 35+ 13:11.8 56 0:34:01.4 14
3 Gerard Gordon Wellington Scottish Masters Men 50+ 7:48.3 4 0:24:01.5 2
3 Jono Hales Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 50+ 8:11.1 9 0:23:40.7 1
3 Ian MacFarlane Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 50+ 8:26.3 17 0:24:25.7 3
3 Bruce Atmore Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 50+ 8:25.2 16 0:24:53.3 4
3 Glen Wallis Wellington Scottish Masters Men 50+ 9:28.5 34 0:25:55.4 6
3 Chris Sutherland Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 50+ 8:43.1 25 0:26:00.7 7
3 Bill Trompetter(3) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Men 50+ 8:38.7 22 0:26:43.3 8
3 David Hood Trentham United Harrier Club Masters Men 50+ 8:52.9 26 0:25:36.3 5
3 Kelvin Wong Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 50+ 9:33.4 36 0:28:59.4 9
3 Craig Jarrett Kapiti Running and Tri Club Masters Men 50+ 10:02.3 39 0:29:26.5 10
3 Don Stevens Wellington Scottish Masters Men 50+ 10:44.7 43 0:32:02.8 11
3 Peter Ellis Kapiti Running and Tri Club Masters Men 50+ 13:48.8 52 0:34:29.0 12
3 Jim Sutton Aurora Harriers Masters Men 50+ 11:32.0 50 0:36:20.4 13
3 Brian Hayes Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 60+ 10:01.0 1 0:31:46.0
3 Bair Waldrom Trentham United Harrier Club Under 12 Boys 9:09.0 28 0:26:44.6 5
3 Matous Solc(2) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Boys 9:21.6 31 0:25:43.2 3
3 George Millar Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Boys 9:43.7 34 0:27:19.2 7
3 Henry Valsenti Wellington Harrier Athletic Club Under 12 Boys 9:01.9 26 0:30:17.8 9
3 Micah Berendsen Trentham United Harrier Club Under 12 Boys 11:00.4 40 0:30:54.8 10
3 Zack Kimmins Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Boys 8:15.0 7 0:24:09.5 1
3 Xavier James Wellington Harrier Athletic Club Under 12 Boys 8:23.1 9 0:25:48.4 4
3 Joseph du Toit Trentham United Harrier Club Under 12 Boys 8:36.8 14 0:24:59.0 2
3 Manaaki Anderton Titahi Bay Amateur Athletic Club Under 12 Boys 8:57.6 22 0:26:59.6 6
3 Lachlan Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Boys 10:18.8 35 0:28:44.8 8
3 Ben Brunner Wellington Scottish Under 16 Boys 6:44.4 1 0:21:17.7 1
3 Theo Bray Olympic Harrier and Athletic Club Under 16 Boys 7:28.1 9 0:21:36.8 2
3 Theo Wilkinson Wellington Harrier Athletic Club Under 16 Boys 7:47.6 13 0:23:22.2 3
3 Jacob Anderson-Wallace Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 16 Boys 8:38.4 21 0:24:06.5 4
3 David Cook Olympic Harrier and Athletic Club Under 16 Boys 8:23.7 18 0:24:39.2 5
3 Oli Hercus Wellington Scottish Under 16 Boys 7:56.7 16 0:26:35.9 6
3 Josh Jordan Trentham United Harrier Club Junior Men 6:49.9 6 0:20:25.8 1
3 Oscar Crowe Olympic Harrier and Athletic Club Junior Men 6:38.9 3 0:20:22.4 2
3 Aidan Chesnye Wellington Harrier Athletic Club Junior Men 7:35.1 17 0:21:16.6 3
3 Connor Elsworth Olympic Harrier and Athletic Club Junior Men 6:51.4 8 0:21:30.9 4
3 Jono Green Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Junior Men 7:31.6 16 0:21:44.9 5
3 Tim Hodge Wellington Scottish Senior Men 6:20.7 6 0:18:46.8 1
3 Nathan Tse Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 6:25.3 8 0:19:23.7 2
3 Nick Sasse Victoria University Athletic Club Senior Men 7:03.4 32 0:20:12.9 3
3 Denny Adamson Olympic Harrier and Athletic Club Senior Men 6:50.4 22 0:20:24.2 4
3 Louis Hogan Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 7:04.2 34 0:20:37.1 6
3 Kristian Day Wellington Scottish Senior Men 7:00.4 29 0:21:16.4 8
3 Alistair Richardson Wellington Scottish Senior Men 6:55.6 24 0:20:29.7 5
3 Clint Morris Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 7:53.9 53 0:21:17.7 9
3 Sam Turner Victoria University Athletic Club Senior Men 6:58.6 27= 0:21:35.2 10
3 Oskar Victor Victoria University Athletic Club Senior Men 7:08.3 36 0:21:48.5 11
3 Thomas McCabe Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 8:28.7 60 0:23:28.7 13
3 Ashton Tietjens Wainuiomata Athletic and Harrier Club Senior Men 8:39.9 62 0:22:23.2 12
3 Fletcher Greaves Trentham United Harrier Club Senior Men 7:13.9 39 0:21:12.1 7
3 Tom Crumpton Victoria University Athletic Club Senior Men 8:13.4 56 0:24:34.1 15
3 Cam Millar Olympic Harrier and Athletic Club Senior Men 9:04.7 66 0:23:38.2 14
3 Hamish Paterson Victoria University Athletic Club Senior Men 10:01.7 72 0:25:35.7 16
3 Paul Burridge Wellington Scottish Senior Men 8:19.1 58 0:29:08.7 19
3 Luke Hayes Wainuiomata Athletic and Harrier Club Senior Men 9:38.9 70 0:30:24.6 20
3 Peter Shaw Wellington Scottish Senior Men 8:49.1 64 0:28:20.3 18
3 Sheldon Welsh Trentham United Harrier Club Senior Men 10:19.2 75 0:27:29.5 17
3 Deb Lynch Olympic Harrier and Athletic Club Senior Women 7:35.0 5 0:22:08.3 1
3 Sarah Riceman Wellington Harrier Athletic Club Senior Women 7:43.6 9 0:23:27.2 2
3 Danielle Trewoon Wellington Scottish Senior Women 8:29.8 21 0:25:26.1 4
3 Ali Campbell Wellington Scottish Senior Women 8:15.1 18 0:24:37.4 3
3 Aimee Brannigan Wellington Harrier Athletic Club Senior Women 10:18.2 46 0:26:01.9 6
3 Ahana Gowda Victoria University Athletic Club Senior Women 8:51.5 25 0:25:54.6 5
3 Bex Hutchinson Wellington Scottish Senior Women 9:13.1 32 0:28:39.5 7
3 Dani Stevens Wellington Scottish Senior Women 9:32.2 37 0:30:06.9 10
3 Jane Leverington Wellington Harrier Athletic Club Senior Women 11:02.7 50 0:31:00.3 11
3 Ashleigh Wharam Wellington Scottish Senior Women 10:02.3 42 0:29:32.8 8
3 Ele Brown Olympic Harrier and Athletic Club Senior Women 11:47.2 55 0:29:42.2 9
3 Jennifer Alderton -Moss Olympic Harrier and Athletic Club Senior Women 9:51.1 41 0:33:59.4 13
3 Isobel Franklin Wainuiomata Athletic and Harrier Club Senior Women 13:10.7 57 0:33:15.9 12
3 Claire Rees Victoria University Athletic Club Senior Women 9:04.1 28= 0:34:52.2 14
3 Marie Nicholls Trentham United Harrier Club Senior Women 13:14.5 58 0:36:40.5 15
3 Carla Denneny Wellington Scottish Masters Women 35+ 8:27.4 2 0:25:14.4 1
3 Jaye Williams Kapiti Running and Tri Club Masters Women 35+ 10:19.2 18 0:27:58.7 2
3 Sarah Bakker Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 35+ 9:58.8 15 0:28:58.4 3
3 Lisa-Jean Foote Kapiti Running and Tri Club Masters Women 35+ 9:29.1 12 0:30:17.2 4
3 Felicity Holden Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 35+ 10:23.5 19 0:31:22.3 5
3 Sarah Tobin Trentham United Harrier Club Masters Women 35+ 10:49.4 23 0:31:56.0 6
3 Keryn Morgan Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Women 35+ 12:45.5 35 0:33:33.0 7
3 Robyn Dunseath Trentham United Harrier Club Masters Women 35+ 12:28.6 34 0:36:28.0 8
3 Shalyse Murphy Kapiti Running and Tri Club Masters Women 35+ 12:01.5 30 0:38:40.0 9
3 Michelle Van Looy Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 50+ 10:12.7 6 0:29:44.5 1
3 Maria Williams Wellington Scottish Masters Women 50+ 12:13.0 10 0:29:46.4 2
3 Loretta De Sourdy Wellington Scottish Masters Women 50+ 12:39.4 13 0:35:38.5 3
3 Terri Grimmett Wellington Scottish Masters Women 50+ 12:40.0 14 0:37:28.0 4
3 Barbara Morrison Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 60+ 14:53.8 4 0:38:35.8
3 Mackenzie Gwerder Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Girls 9:51.1 6 0:28:57.2 1
3 Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Girls 10:11.6 9 0:29:27.5 2
3 Ella Bond Wellington Harrier Athletic Club Under 12 Girls 10:56.6 11 0:31:23.8 3
3 Olivia Boyd Trentham United Harrier Club Under 12 Girls 11:52.1 15 0:34:25.0 4
3 Zoe Hilton Trentham United Harrier Club Under 14 Girls 8:01.5 3 0:24:58.7 1
3 Sacha Kilminster Olympic Harrier and Athletic Club Under 14 Girls 8:31.1 8 0:25:11.8 3
3 Emily Forster Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 14 Girls 8:45.8 13 0:25:08.0 2
3 Aya von Dadelszen Olympic Harrier and Athletic Club Under 14 Girls 9:32.0 17 0:27:30.2 4
3 Xanthe Wong Wellington Harrier Athletic Club Under 14 Girls 10:17.0 20 0:29:11.3 5
3 Annabel Tuck Olympic Harrier and Athletic Club Under 16 Girls 8:20.8 6 0:24:39.3 1
3 Lillie Beliveau Wellington Harrier Athletic Club Under 16 Girls 8:49.1 9 0:25:05.2 2
3 Lillie Davies Wellington Harrier Athletic Club Under 16 Girls 9:05.7 12 0:26:21.1 3
3 Kayla Wood Wainuiomata Athletic and Harrier Club Under 16 Girls 12:55.7 16 0:37:20.7 4
3 Phoebe Squire Wellington Harrier Athletic Club Junior Women 7:51.2 4 0:23:17.3 1
3 Poppy Rae Olympic Harrier and Athletic Club Junior Women 7:58.8 5 0:23:41.5 2
3 Saskia Cosgrove Drayton Wellington Harrier Athletic Club Junior Women 8:40.2 12 0:25:23.6 3
3 Charlotte Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Junior Women 10:37.9 17 0:28:46.1 4
3 Sabine Kenworthy Wellington Harrier Athletic Club Junior Women 0:00.0 0:00:00.0
3 Zach Dilks Wellington Scottish Under 12 Mixed 10:13.8 14 0:29:00.2 1
3 Theo lewer Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Mixed 10:34.6 19 0:31:44.8 2
3 Remy To'o(2) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Mixed 11:39.8 26 0:43:05.4 4
3 Isabella Hammond Kapiti Running and Tri Club Under 12 Mixed 14:24.6 31 0:35:45.4 3
3 Naomi Richardson Wellington Scottish Under 12 Mixed 10:23.6 16 0:41:04.2 5
3 Julius Pohvilainen Onslow Athletic Club Under 14 Mixed 9:31.6 7 0:29:24.4 2
3 Dahlea Davis Wellington Harrier Athletic Club Under 14 Mixed 9:12.2 3 0:26:56.2 1
3 Alex Sceats Trentham United Harrier Club Under 14 Mixed 10:24.7 17 0:31:01.6 3
4 Lucy Lawlor Kapiti Running and Tri Club Composite Team 8:19.7 2 0:37:00.8 1
4 Heather King Kapiti Running and Tri Club Composite Team 15:07.5 7 1:00:59.6 2
4 Richard Swan Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 35+ 7:23.3 17 0:27:52.3 1
4 Rowan Hooper Wellington Scottish Masters Men 35+ 6:48.1 3 0:29:00.1 2
4 Paul Barwick Wellington Scottish Masters Men 35+ 7:28.7 22 0:29:03.8 3
4 Josh Campbell Trentham United Harrier Club Masters Men 35+ 6:48.3 4 0:29:26.0 4
4 Trent Corbett Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 35+ 7:22.1 16 0:29:38.3 5
4 Laurence Pidcock Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 35+ 7:28.3 21 0:22:29.5 6
4 Alvirg Busa Kapiti Running and Tri Club Masters Men 35+ 7:29.2 23 0:31:11.5 7
4 Grant Pritchard Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Men 35+ 8:11.0 35 0:31:42.9 8
4 Darcy Mellsop Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 35+ 8:25.6 38 0:31:54.5 9
4 Brad Thompson Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 35+ 9:20.8 46 0:34:44.1 10
4 Carl Berendsen Trentham United Harrier Club Masters Men 35+ 8:46.6 43 0:35:19.6 11
4 Richard Owen Victoria University Athletic Club Masters Men 35+ 12:43.8 54 0:39:08.9 12
4 Geoff Ness Kapiti Running and Tri Club Masters Men 35+ 9:29.6 47 0:39:36.0 13
4 Joel Green(3) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Men 35+ 10:46.6 52 0:44:48.0 14
4 Todd Stevens Wellington Scottish Masters Men 50+ 7:36.2 1 0:31:37.7 1
4 Colin Price Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 50+ 8:19.8 13 0:32:00.5 2
4 Bertram Manz Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 50+ 9:04.4 28 0:33:30.0 3
4 Simon Wright Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 50+ 8:43.0 24 0:33:36.4 4
4 Nicholas Bagnall Wellington Scottish Masters Men 50+ 9:12.5 31 0:35:07.9 5
4 Tony Simmers Olympic Harrier and Athletic Club Masters Men 50+ 9:19.7 33 0:35:20.4 6
4 Paul Strickland(3) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Men 50+ 9:54.4 37 0:36:37.7 7
4 Brett Wilby Trentham United Harrier Club Masters Men 50+ 11:26.1 47= 0:37:02.4 8
4 Paul Hewitson (2) Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 50+ 8:17.7 11 0:37:17.1 9
4 Ricky Bevan Kapiti Running and Tri Club Masters Men 50+ 8:29.6 18 0:37:56.1 10
4 John Skinnon Wellington Scottish Masters Men 50+ 11:26.1 47= 0:43:28.9 11
4 Don Foote Kapiti Running and Tri Club Masters Men 50+ 11:22.5 46 0:45:51.5 12
4 Roger Vincent Aurora Harriers Masters Men 50+ 10:29.4 42 0:46:49.9 13
4 Peter Wood Wellington Harrier Athletic Club Masters Men 60+ 10:30.0 2 0:42:16.0
4 Jacob Rice Trentham United Harrier Club Under 12 Boys 8:13.8 6 0:34:00.0 1
4 Finnegan Strickland (2) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Boys 9:21.1 30 0:35:04.3 2
4 Ovin Angammana Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Boys 8:22.1 8 0:35:41.3 3
4 George Valsenti Wellington Harrier Athletic Club Under 12 Boys 8:59.1 23 0:39:17.0 4
4 Matthew Meiklejohn Trentham United Harrier Club Under 12 Boys 10:37.1 37 0:41:31.8 5
4 Max Lewer Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Boys 8:27.8 11 0:32:37.3 6
4 George Grey Wellington Harrier Athletic Club Under 12 Boys 7:19.6 1 0:33:30.0 7
4 Finn Pearce Trentham United Harrier Club Under 12 Boys 8:56.5 21 0:33:55.5 8
4 Caleb Anderton Titahi Bay Amateur Athletic Club Under 12 Boys 8:59.4 24 0:35:59.0 9
4 Alvaro Grave Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Boys 8:48.0 19 0:37:32.8 10
4 Gus Tulloch Wellington Scottish Under 16 Boys 7:19.1 7 0:28:36.8 1
4 Bladon Roe Olympic Harrier and Athletic Club Under 16 Boys 7:49.2 14 0:29:26.0 2
4 Wilson Li Wellington Harrier Athletic Club Under 16 Boys 7:08.8 6 0:30:31.0 3
4 Thomas Prichard Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 16 Boys 7:51.3 15 0:31:57.8 4
4 Lachlan Millar Olympic Harrier and Athletic Club Under 16 Boys 9:56.3 22 0:34:35.5 5
4 Quentin Keller Wellington Scottish Under 16 Boys 11:29.4 24 0:38:05.3 6
4 Hassan McCall Trentham United Harrier Club Junior Men 6:46.6 5 0:27:12.5
4 Thomas White Olympic Harrier and Athletic Club Junior Men 6:54.3 9 0:27:16.6
4 Luca Evett Wellington Harrier Athletic Club Junior Men 6:50.5 7 0:28:07.0
4 Milo McBride Olympic Harrier and Athletic Club Junior Men 7:53.3 20 0:29:24.1
4 Oscar Strickland Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Junior Men 7:40.7 19 0:29:25.6
4 Daniel Jones Wellington Scottish Senior Men 6:11.3 2 0:24:58.1 1
4 Max Karamanolis Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 6:18.4 5 0:25:42.1 2
4 Ryan Hunt Victoria University Athletic Club Senior Men 6:37.8 14 0:26:50.7 3
4 Simon Angus Olympic Harrier and Athletic Club Senior Men 6:48.0 20 0:27:12.2 4
4 Julian Baker Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 6:40.2 17= 0:27:17.3 5
4 Ben Twyman Wellington Scottish Senior Men 6:32.9 10= 0:27:49.3 6
4 Jack Shaw Wellington Scottish Senior Men 7:20.2 41 0:27:49.9 7
4 Shaun Brannigan Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 7:27.6 46 0:28:45.3 8
4 Ronan McIlvenny Victoria University Athletic Club Senior Men 7:20.5 42 0:28:55.7 9
4 Jed McDermott Victoria University Athletic Club Senior Men 7:32.5 47 0:29:21.0 10
4 Theodore Purdy 2 Wellington Harrier Athletic Club Senior Men 7:22.5 43 0:23:29.9 11
4 Jesse Carman Wainuiomata Athletic and Harrier Club Senior Men 8:10.0 55 0:30:33.2 12
4 Tom Poland Trentham United Harrier Club Senior Men 10:13.6 74 0:31:25.7 13
4 Tommy Boyd Victoria University Athletic Club Senior Men 7:44.8 51 0:32:18.9 14
4 Juan McDonald Olympic Harrier and Athletic Club Senior Men 10:24.7 76 0:34:02.9 15
4 Zac Milne Victoria University Athletic Club Senior Men 9:36.6 69 0:35:12.3 16
4 Lewis Fowler Wellington Scottish Senior Men 8:07.9 54 0:37:16.6 17
4 Stuart Graham Wainuiomata Athletic and Harrier Club Senior Men 8:41.1 63 0:39:05.6 18
4 Stu Beresford Wellington Scottish Senior Men 11:06.4 78 0:39:26.7 19
4 Terry Bedlington Trentham United Harrier Club Senior Men 13:24.9 80 0:40:54.3 20
4 Emma Douglass Olympic Harrier and Athletic Club Senior Women 7:39.3 7 0:29:47.6 1
4 Andrea Peat Wellington Harrier Athletic Club Senior Women 7:22.1 3 0:30:49.3 2
4 Ruby Muir Wellington Scottish Senior Women 7:14.6 2 0:32:40.7 3
4 Amy Walker Wellington Scottish Senior Women 8:07.5 16 0:32:45.0 4
4 Natasha Rae Wellington Harrier Athletic Club Senior Women 7:48.3 11 0:33:50.2 5
4 Cassie Sutherland Victoria University Athletic Club Senior Women 8:52.3 26 0:34:46.9 6
4 Jaime Vessiot Wellington Scottish Senior Women 9:43.4 40 0:38:22.9 7
4 Amanda Broughton Wellington Scottish Senior Women 9:04.1 28= 0:39:11.0 8
4 Esther George (2) Wellington Harrier Athletic Club Senior Women 8:18.7 19 0:39:19.0 9
4 Karyn McLean Wellington Scottish Senior Women 10:29.9 48 0:40:02.7 10
4 Mike BinkHorst Olympic Harrier and Athletic Club Senior Women 11:52.3 56 0:41:34.6 11
4 Lizzy Bunckenberg Olympic Harrier and Athletic Club Senior Women 9:30.0 36 0:43:29.5 12
4 Nikki Braniff-Jones Wainuiomata Athletic and Harrier Club Senior Women 10:16.5 44 0:43:32.4 13
4 Charlotte Carpenter Victoria University Athletic Club Senior Women 9:28.2 35 0:44:20.5 14
4 Bethany Walker Trentham United Harrier Club Senior Women 10:13.0 43 0:46:53.6 15
4 Lindsay Barwick Wellington Scottish Masters Women 35+ 8:48.2 5 0:34:02.6 1
4 Anna Douglas Kapiti Running and Tri Club Masters Women 35+ 9:10.8 8 0:37:09.5 2
4 Deb Platts-Fowler Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 35+ 8:49.7 7 0:37:48.1 3
4 Hannah Buglass-Devereux Kapiti Running and Tri Club Masters Women 35+ 9:16.0 10 0:39:33.1 4
4 Ange Millar Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 35+ 10:56.2 25 0:42:18.5 5
4 Michelle Wos Trentham United Harrier Club Masters Women 35+ 10:32.4 20 0:42:28.4 6
4 Vanessa Trompeter Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Masters Women 35+ 11:39.8 28 0:45:12.8 7
4 Rachel Watson Trentham United Harrier Club Masters Women 35+ 11:32.5 26 0:48:00.5 8
4 Cat Wilde Kapiti Running and Tri Club Masters Women 35+ 12:06.4 31 0:50:46.5 9
4 Jan Sheppard Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 50+ 9:30.7 4 0:39:15.2 1
4 Helen Bradford Wellington Scottish Masters Women 50+ 10:53.9 8 0:40:40.3 2
4 Christine Jones Wellington Scottish Masters Women 50+ 12:18.6 11 0:47:57.2 3
4 Andrena Patterson Wellington Scottish Masters Women 50+ 13:59.7 16 0:51:27.7 4
4 Jean Skilton Olympic Harrier and Athletic Club Masters Women 60+ 13:29.2 3 0:52:05.0
4 Connie Reed Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Girls 9:42.2 5 0:38:39.4 1
4 Neve Hermann Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Girls 9:56.8 7 0:39:24.3 2
4 Isla Brown Wellington Harrier Athletic Club Under 12 Girls 11:57.6 16 0:43:21.5 3
4 Elme Pienaar Trentham United Harrier Club Under 12 Girls 11:29.2 13 0:45:54.2 4
4 Maddie Wos Trentham United Harrier Club Under 14 Girls 7:42.0 1 0:33:00.6 1
4 Lucy Hannah Olympic Harrier and Athletic Club Under 14 Girls 8:10.9 5 0:33:42.8 2
4 Jane Doyle Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 14 Girls 8:13.7 6 0:34:44.7 3
4 Charlotte Brown Olympic Harrier and Athletic Club Under 14 Girls 10:06.5 19 0:37:36.6 4
4 Isabella Temple Wellington Harrier Athletic Club Under 14 Girls 9:19.8 16 0:38:31.1 5
4 Addison Jetly Olympic Harrier and Athletic Club Under 16 Girls 8:40.1 7 0:33:19.5 1
4 Scarlett Anderson Wellington Harrier Athletic Club Under 16 Girls 8:43.8 8 0:33:49.0 2
4 Holly James Wellington Harrier Athletic Club Under 16 Girls 10:20.5 13 0:36:41.6 3
4 Arnika Lahood Wainuiomata Athletic and Harrier Club Under 16 Girls 9:00.4 10 0:46:21.1 4
4 Meaghan Casey Wellington Harrier Athletic Club Junior Women 8:07.6 6 0:31:25.0
4 Rosa Stanley Olympic Harrier and Athletic Club Junior Women 8:46.8 14 0:32:28.3
4 Hannah Evette Wellington Harrier Athletic Club Junior Women 8:13.1 8 0:33:36.7
4 Ruby Cross Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Junior Women 9:49.1 15 0:38:35.2
4 Sabine Kenworthy Wellington Harrier Athletic Club Junior Women 0:00.0 0:00:00.0
4 Anae Mundell Wellington Scottish Under 12 Mixed 10:03.9 12 0:39:04.0 1
4 Oscar Trewern Olympic Harrier and Athletic Club Under 12 Mixed 9:57.1 11 0:41:41.9 2
4 Koko Imazu(2) Hutt Valley Harrier and Amateur Athletic Under 12 Mixed 11:34.4 25 0:44:38.0 3
4 Zeplin Buglass-Devereux Kapiti Running and Tri Club Under 12 Mixed 10:08.8 13 0:45:54.2 4
4 Juliet Street Wellington Scottish Under 12 Mixed 11:57.8 27 0:53:02.1 5
4 Jasmin Pohvilainen Onslow Athletic Club Under 14 Mixed 10:19.0 15 0:39:43.4 1
4 Ella MacDonald Wellington Harrier Athletic Club Under 14 Mixed 13:58.8 29 0:40:55.0 2
4 Ruby Flutey Trentham United Harrier Club Under 14 Mixed 10:39.6 21 0:41:41.2 3